2020—2021

· 27-10-2020

· 28-10-2020

· 10-02-2021

Στον αύλειο χώρο του Γυμνασίου Σπερχειάδας πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός εν όψει της Νέας Σχολικής Χρονιάς, χοροστατούντος του Πανοσιολογιωτάτου Θεοκλήτου Μπρούζη. Στην τελετή παρέστησαν ο Αντιδήμαρχος Μακρακώμης κ. Ανδρέας Παπασάρας, η Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος Μακρακώμης με αρμοδιότητες Παιδείας και Πολιτισμού κ. Λαμπρινή Λυδία Ρήγα, η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλ. ΠΕ 06 Στερεάς Ελλάδας έχουσα την Παιδαγωγική Ευθύνη των Σχολείων μας κ. Δέσποινα Μαυροβουνιώτη και η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου Σπερχειάδας κ. Μαυρίκου Μαρία.

(φωτογραφίες)

Το ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ σε συνεργασία με την ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ συγκέντρωσε τρόφιμα και είδη ανάγκης για τους πληγέντες από τη θεομηνία κατοίκους του Νομού Καρδίτσας (φωτογραφίες)

Στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ πραγματοποιήθηκε άσκηση για περίπτωση σεισμού (φωτογραφίες)

Στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ έγινε σχολική εορτή για την επέτειο του ΌΧΙ κατά τάξεις, σύμφωνα με τα μέτρα για την αντιμετώπιση της διασποράς του κορωνοϊού. Κατόπιν στον αύλειο χώρο του Σχολείου έγινε ο ορισμός Σημαιοφόρου και Παραστατών της Σημαίας καθώς και η απονομή αριστείων και βραβείων προόδου καθώς και των ειδικών επαίνων. (φωτογραφίες)